טיפים לניקיון

עגלות ניקיון

אנחנו רואים אותן בכל מקום ולא יודעים להעריך את תרומתן לניקיון המבנה שבו אנחנו שוהים עד שאנחנו מתנסים בעצמנו בעגלת ניקיון כזאת ומבינים כמה היא יעילה וחכמה.

עגלות ניקיון הן השם הכולל שאנחנו מכנים בבר ביצוע כל מתקן על גלגלים שנושא עליו בצורות שונות את כל הכלים, האביזרים והחומרים שעובדי התחזוקה והניקיון במבנה מסוים זקוקים לו. בר ביצוע יכולה להציע לכם עגלות ניקיון מסוגים שונים וכל אחת מהן מתאימה לתפקידים ולמטרות שונות, זוהי בדיוק המומחיות שלנו בבר ביצוע כמי שבונה עגלות ניקיון בדרגות תחכום ומורכבות שונות, לצרכים המדויקים שלכם.

עגלות ניקיון שמתחלקות לכמה סוגים

עגלות ניקיון מתחלקות לכמה סוגים ולפי זה גם מתאימים להן את המבנה שלהן ואת מספר התאים, הגודל והמדפים. המבנה של העגלות נגזר מהמקומות שלהם הן מיועדות ולפי זה בונים אותן.

  • עגלות מפלסטיק – פלסטיק הוא אמנם חומר חזק במיוחד היום, כשמייצרים אותו מכל מיני תרכובות מתקדמות, אבל עגלות מפלסטיק מוגבלות בדרך כלל ביכולת שלהן לשאת משאות ולכן הן יהיו מיועדות בדרך כלל לניקיונות. עגלות הניקיון האלה יכללו דלי למים, מדפים למכלי חומרי הניקוי והאביזרים השונים שנזקקים להם וגם מקום כדי לאסוף בו את הלכלוך. יהיו עגלות ניקיון שמיועדות רק לניקוי יבש ולכן קלות יותר להזזה על ידי העובדים ויהיו עגלות ניקיון שמיועדות גם לשימוש ניקיון רטוב ולכן יהיו גדולות יותר. בכל מקרה, פלסטיק הוא חומר נהדר לעגלות קטנות ובינוניות שמתאימות למקומות כמו בתי חולים ומוסדות חינוך, בנייני משרדים וכדומה. הפשוטות ביותר יהיו עם דלי שטיפה ומקום למגב ולסמרטוט, והמורכבות ביותר יכללו גם מדפים ותאים נוספים, ווי תלייה ועוד.
  • עגלות מתכת ונירוסטה – אלה העגלות המסיביות ביותר שצריכות לשאת עליהן גם מכשירים או יותר חומרים ואביזרים. בדרך כלל רואים עגלות כאלה במקומות שבהם חשוב לשמור גם על אסתטיקה, כמו בבתי מלון שבהם מנקים גם בשעות שבהן יש אורחים בחדרים ובמסדרונות. עגלות מתכת מיועדות גם לנשיאת משאות כבדים כמו כביסה נקייה או מלוכלכת, ולכן המסגרת חייבת לשאת במשקל הכבד.
  • עגלות מחומרים שונים – שילוב של חומרים שונים בעגלות מיועד לעגלות שיש להן גם תפקידי שירות ולא רק תחזוקה, כמו עגלות חלוקת מזון בבתי חולים, עגלות כביסה במכבסות תעשייתיות, עגלות שלהן מחוברים שקים שונים, מכלים ואוגרים, וגם עגלות מוכרות שיש בהן ארגזים ומכלים.

חשיבות השמירה על הניקיון מחייבת עגלה מתאימה

בבר ביצוע יודעים בוודאות שהעבודה הטובה ביותר נעשית כאשר לעובדי הניקיון נוח לשאת ממקום למקום את חומרי הניקוי ואת האביזרים שנחוצים להם. לכן, העגלות המותאמות להם הן בכובד והן בגודל הן אלה שעושות את ההבדל בין עבודה יעילה שרואים את התוצאות שלה לשביעות רצונכם, לבין עבודה שקשה לעשות משום שהעגלה לא מתאימה לכך ואין בה מקום לכל מה שנחוץ לכם.